Toto jsou mé osobní stránky...S e z n a m

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6523 | 35%)
Ne (5865 | 32%)
můj portrét

můj portrét

Kresba od  Jiřího Musila.

megatorrent.cz torrenty ke stažení, tracker

uloz.to - sdilej snadno data

Letadla a zbraně

ah-64.pdf  5.7MB

AH-64 Apache je americký bitevní vrtulník používaný od sklonku studené války po současnost. Ve službě nahradil starší typ AH-1 Cobra.

Na krátkých křídlech po bocích může nést až 16 raket AGM-114 Hellfire nebo 76 neřízených raket Hydra 70, případně jejich kombinace. Stroj má pod nosem instalovaný 30 mm kanón M230. Stroj může operovat ve dne i v noci i za zhoršených povětrnostních podmínek.

Apache byl zkonstruován v 70. letech jako vrtulník pro boj proti obrněné technice. Byl navržen na odhalení a zničení tanků při vysoce mobilním boji. Byl vyvinut z prototypu Hughes YAH-64.

Boeing X-51 - obrázek

Boeing X-51 - obrázek

Pentagon se rozhodl, že vyzkouší prototyp nového létajícího stroje, který má vyplnit mezeru mezi letadly a raketami. Stroj šestkrát rychlejší než zvuk oficiálně nese označení X-51 a dostal přezdívku Waverider.

Crosman Marlin cowboy-návod - obrázek

Crosman Marlin cowboy-návod - obrázek

Česká útočná puška CZ 805 je světový unikát, chlubí se v Uherském Brodě - obrázek

Česká útočná puška CZ 805 je světový unikát, chlubí se v Uherském Brodě - obrázek

Přes tři roky trval vývoj nové české útočné pušky CZ 805 Bren A1 ráže 5,56x45 NATO v dílnách České zbrojovky Uherský Brod. V těchto dnech zbrojaři dojednávají poslední podrobnosti smlouvy s ministerstvem obrany o dodávce osmi tisíc těchto moderních zbraní, jejichž konstrukce je celosvětovým unikátem.
tomcat.pdf  6.11MB

Grumman F-14 Tomcat je nadzvukový, dvoumístný vojenský letoun s měnitelnou geometrií křídel. Americké námořnictvo ho mezi lety 1974 - 2006 používalo pro získání vzdušné převahy, jako palubní letoun a také na průzkum.

Tomcat byl vyvinut jako náhrada za ukončený projekt F-111B a po zkušenostech ze soubojů s MiGy během války ve Vietnamu.

Do služby v US Navy letoun vstoupil ve roce 1974, kde nahrazoval Phantomy. Později, od roku 1976, byl vyvážen do Íránu, dokud USA s Íránem dobře vycházely. Z U.S. Navy byl Tomcat vyřazen roku 2006 a nahrazen letouny F/A-18E/F Super Hornet.[1] V roce 2008 ještě několik Tomcatů v Íránu létalo

Před rokem 987 byly japonské meče rovné čokutó nebo jiné meče různých tvarů. V Heianském období (8. až 11. století) se vyrábění mečů vyvinulo za pomocí metod přinesených z Číny po obchodních cestách na začátku 10. století za dynastie Tangů a také skrz Sibiř a Hokkaidó - teritorium Ainů. Ainové používali warabite-tó, které ovlivnilo vývoj katany, jež se držela oběma rukama a byla používána k sekání. Podle legendy byl japonský meč vynalezen kovářem Amakunim (700 n.l.) a s ním také jedinečný způsob úpravy oceli. Ve skutečnosti se ale způsoby úpravy oceli a meče s jedním ostřím dostaly do Japonska z Číny na začátku 10. století.
Nacističtí technici byli nebezpečně blízko k postavení bombardéru, který by byl pro tehdejší radary špatně zachytitelný a jehož parametry by převyšovaly veškeré tehdejší letouny o několik tříd. Stroj Horten Ho 229 mohl být tím, co by zvrátilo jazýček na pomyslných válečných vahách v prospěch Třetí říše. Jenže tento bombardér se nedočkal masové výroby, válka skončila dříve než začal být v továrnách ve velkém vyráběn. Inovativní plášť zajišťující neviditelnost Hlavní inovací Reimara Hortena byl však nápad potáhnout povrch stroje směsí uhelného prachu a extrapojivého lepidla. To by podle něj zapříčinilo, že by letadlo absorbovalo elektromagnetické vlny spojeneckých radarů. Doufal, že speciální povrch v kombinaci s atypickým tvarem letadla vytvoří letoun, který radary nezaznamenají. Až do dnešní doby vědci stále pochybovali o tom, že by Horten opravdu mohl fungovat jako tzv. neviditelný letoun. Ale s nákresy letounu, které měli technici k dispozici, a s posledním dochovaným kusem letounu sestavila společnost Northrop-Grumman repliku v životní velikosti, která předčila očekávaní mnohých expertů. Göringovy extrémní nároky prý splňoval V roce 1943 přišel velitel německého válečného letectva Luftwaffe Herman Göring k technikům s výzvou, aby vyvinuli bombardér, který by splňoval jeho požadavky "1000, 1000, 1000" - nosnost 1000 kilogramů, dolet nejméně 1000 kilometrů a rychlost aspoň 1000 kilometrů za hodinu. V ten moment nadešla chvíle bratrů Hortenových Reimara a Waltera. Reimar a Walter Hortenovi se zabývali výrobou letadla se speciálními atributy už dlouhá léta, stroj připomínající létající křídlo by podle nich Göringovy požadavky splnil zcela bez potíží. Střed a základ celého stroje byl vyroben ze svařených ocelových trubek a byl navržen tak, aby ho mohl pohánět motor BMW 003.
Replika bombardéru Ho 229 byla vytvořená jen z materiálů dostupných ve čtyřicátých letech dvacátého století..jpg
Americké vojenské letectvo USAF oznámilo, že jeho experimentální letoun X-51A Waverider dosáhl ve středu rekordu v délce letu hypersonickou rychlostí, tedy rychlostí nejméně pětinásobně vyšší než zvuku. Let trval podle listu Los Angeles Times 200 sekund.
Jak fungují zbraně a náboje - obrázek

Jak fungují zbraně a náboje - obrázek

Střelných zbraní existuje velké množství druhů a všechny mají společné pouze to, že dokážou vyslat střelu na cíl. Každá zbraň k tomu potřebuje nějaký zdroj energie, která bude předána střele.
Několik upozornění pro začínající sběratele a majitele japonských mečl. Autorautor čerpal z několika zahraničních pramenů.
Katalog japonských mečů - obrázek

Katalog japonských mečů - obrázek

katalog_mece_japonsko.pdf  1.23MB

Katana (japonsky: 刀; jméno pána) je druh japonského meče používaného od 15. století. Katana má zakřivenou čepel, obdobně jako šavle, s jedním ostřím (ha), záštitou (cuba) a rukojetí (cuka) s oválným průřezem. Délka bývala od dvou do tří šaku (šaku = 30,3 cm). Byla nošena samuraji, tradičně společně s krátkým mečem wakizaši nebo s osobní samurajskou dýkou nazývanou tantó. Dvojice mečů katana a wakizaši se nazývala daišó a byla v podstatě jediným majetkem samuraje. Daišó se stala pro samuraje standardní výzbrojí v období Muromači. Dlouhá katana byla používána pro boj v otevřených prostorách, zatímco krátké wakizaši nebo tantó bylo používáno pro boj ve stísněných prostorách nebo k rituální sebevraždě tzv. seppuku. Tyto meče mohli v určité době nosit i řemeslníci a obchodníci.

Manuály ke vzduchovkám - obrázek

Manuály ke vzduchovkám - obrázek

Micubiši A6M Zero - obrázek

Micubiši A6M Zero - obrázek

1059 - A6M Zero.pdf  7.74MB

Micubiši A6M (známý pod neoficiálním označením Zero - anglicky „nula“) byl japonský palubní stíhací letoun, který během druhé světové války sloužil v japonském císařském námořnictvu a po válce i v Číně. V japonském námořnictvu byl letoun označován jako palubní stíhací letoun typ 0 (japonsky: , Rei-šiki kandžó sentóki) nebo zkratkou Reisen . Mezi spojenci znám jako Zero (i přesto, že oficiální kódové jméno bylo Zeke a pro pozdější verzi A6M3 Hap a Hamp).

Fokker DR.I - obrázek

Fokker DR.I - obrázek

Fokker Dr.I byl německý jednomístný trojplošný stíhací letoun používaný v 1. světové válce. Jeho konstruktérem byl Reinhold Platz a vyráběl se v továrně Anthony Fokkera. Stal se jedním z nejznámějších letadel 1. světové války jako letoun Rudého barona, německého stíhacího esa Manfreda von Richthofena.
M4 Sherman - obrázek

M4 Sherman - obrázek

M4 Sherman byl nejznámější americký střední tank ve druhé světové válce a krátce po ní. První prototyp byl dokončen dne 2. září 1941. Narozdíl od pozdější M3, byl obsazen v trupu. Měl boční průlez, který byl vyřazen z výroby modelů. T6 se stal standardizovaný jako M4 a výroba začala v říjnu 1941. Pojmenován byl po americkém generálu Shermanovi. Byl vyráběn v obrovských počtech, což se díky jeho nedostatkům hodilo. Největšími slabinami prvních Shermanů M4 byly nepříliš výkonný kanón, poddimenzovaný pancíř a nesporně také zážehový motor. Benzín, který se nacházel v nádržích, často po zásahu tanku okamžitě explodoval. Díky tomu byl tento tank tak trochu posměšně nazýván „Ronson“, podle známé značky benzínových zapalovačů.
Messerschmitt BF 109 F - obrázek

Messerschmitt BF 109 F - obrázek

Messerschmitt Bf 109 byl standardním stíhacím letadlem Luftwaffe v průběhu celé druhé světové války, i když byl od roku 1942 částečně nahrazován stíhačem Focke-Wulf Fw 190 a ke konci války též proudovým stíhačem Messerschmitt Messerschmitt Me 262.
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Sopwith Camel byl britský stíhací letoun vyráběný firmou Sopwith Aviation Company a používaný v první světové válce i krátce po ní. Nejznámějšími verzemi tohoto letounu jsou Sopwith F.1 Camel a Sopwith 2F.1 Camel.
Moje sbírka-Supermarine Spitfire - obrázek

Moje sbírka-Supermarine Spitfire - obrázek

Vickers Supermarine Spitfire byl britský jednomístný stíhací letoun sloužící v RAF a v letectvech dalších spojeneckých armád během druhé světové války. Letoun tvořil spolu s Hurricany základ britského stíhacího letectva během bitvy o Británii.
Nenuťte nám americký radar, máme Věru! - obrázek

Nenuťte nám americký radar, máme Věru! - obrázek

Praha - Pasivní radiolokátor Věra může být nasazen až do vzdálenosti pěti tisíc námořních mil, tedy asi 2,5 tisíce kilometrů od České republiky.

Specializovaná jednotka české armády, která je vybavena mobilní verzí sledovacího systému Věra, je od ledna připravena plnit úkoly v jednotkách Severoatlantické aliance.

Agentura pro vyspělé obrané technologie DARPA schválila projekt Transformer (TX), který by mohl způsobit menší revoluci ve vojenství. Výsledkem by mělo být v roce 2015 bojové vozidlo pro čtyři vojáky, schopné letět jako letadlo a po přistání se transformovat do bojového vozidla, které na jednu nádrž urazí 400 kilometrů.
Perkusní revolverty F.lli pieta nákresy - obrázek

Perkusní revolverty F.lli pieta nákresy - obrázek

Slavia 618-nákres

Slavia 618-nákres

Čas od času se lidé ptají na to jak dlouhý meč si pořídit, přinášíme Vám krátkou tabulku s doporučením, pokud bude zájem můžeme navázat shrnutím materiálů na českém trhu a vytvořit seriál jak si vybrat meč.

Jedná se o opravdu povedenou repliku winchestrovky, při prvním pohledu člověka uchvátí nostalgie a vzpomínka na mládí. Velkým plusem je kovové provedení s dřevěnou pažbou, což by málokdo od zbraně v této cenové kategorii čekal. Vynikající je velká kapacita zásobníku na BB broky. Vzduchovka se příjemně drží a je i překvapivě přesná. Je stvořená pro střelbu do plechovek a sklenic. Jelikož se jedná o pružinový model, není natažení páky tak jednoduché, člověk si musí najít ten správný postup. Vzhledem k ceně jde opravdu o prodejní trhák pro milovníky divokého západu.

http://www.vzduchovka.com/vzduchovky-podle-znacky/vzduchovky-crosman/crosman-marlin-cowboy-45mm/

1939052607.jpg
Winchester arms-Winchestrovky - obrázek

Winchester arms-Winchestrovky - obrázek

1

Ahoj jak jde čas tak se to tu postupně mění a já jen doufám že směrem k lepšímu cokoliv Vám tu chybí a chtěli by jste to tady mít anebo co se Vám tu naopak nelíbí a chtěli by jste zlepšit tak mi prosím napište zde do diskuze nebo na muj email izarenop@seznam.cz jak budou tyto stránky vypadat záleží jen na Vás S pozdravem Váš Milan Iza Titz Pokud je u odkazu pod obrázkem napsaný text (název či popis stránek) je tento obrázek pouze ilustrační a pro přechod na stránku je třeba kliknout na odkazující text
<head><script type="text/javascript">
  window.smartlook||(function(d) {
  var o=smartlook=function(){ o.api.push(arguments)},h=d.getElementsByTagName('head')[0];
  var c=d.createElement('script');o.api=new Array();c.async=true;c.type='text/javascript';
  c.charset='utf-8';c.src='//rec.smartlook.com/recorder.js';h.appendChild(c);
  })(document);
  smartlook('init', '5954c09c698df557a523d3759621691c786721af');
</script><head>
Byli jste s námi spokojeni? Ohodnoťte naší firmu Milan Titz - IZA na stránkách katalogu firem
Webcams.cz - Webcam Liberec Harcov
Děkuji za Vaši návštěvu na mých stránkách.Psát mi můžete na izarenop@seznam.cz.Navštivte také daší
moje stránky http://www.izaserver.eu/ fotky,hudba a videa vše na jednom místě, http://www.izaforum.wz.cz/ diskusní fórum o čemkoli
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one